HTML

Szabad Szem

Rímmel faragott képek

Naptár

június 2019
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Linkblog

Utolsó kommentek

2008.02.07. 03:20 Fogarasi Gergely

CSÓVÁLJUK A FALKÁT!

39. Magyar Játékfilmszemle



A közönség zseni,
egyenként ugyanolyan hülye, mint én



Díjazottak

Zöld Holló díj: A nyomozó 

Magyar Filmplakát szakmai díj: A 13-as (Kenczler Márton) 
 
Magyar Filmplakát közönség díj: Friss levegő (Muka Péter) 

Mozisok Országos Szövetségének díja: S.O.S Szerelem  (Sas Tamás)

ORTT díj: Szabadság szerelem (Goda Krisztina)

Film.hu díj: Pánik  

Gene Moskowitz díj: Delta (Mundruczó Kornél) 

TUDOMÁNYOS-ISMERETTERJESZTŐ FILM KATEGÓRIA
 
Elismerő oklevél  Daruvonulás a Hortobágyon Cséke Zsolt 

Operatőri kategória díj:Zöld múzsák csókja (Hímnős)  

Megosztott rendezői díj:
A vízjárta puszták vidékén - A Körös-Maros Nemzeti Park (Tóth  Zsolt Marcell)
Vidrasors (Török Zoltán)
 
Legjobb tudományos-ismeretterjesztő film: 
Szelid szálakon- A nemezelésről
(Pócs Judit-Rittgasser István) 

KÍSÉRLETI KISJÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Legjobb kísérleti film díja Saját halál (Forgács Péter) 

Elismerő oklevelek 
Szakadás Perrin György 
SzűkenSzépen Cserhalmi Sára 

Kategória díj Kócos Gerő Marcell 

Kategória díj Megyünk Szabó Simon 

Legjobb kisjátékfilm díj Gyengébb napok Császi Ádám 
    
DOKUMENTUMFILM KATEGÓRIA.

Elismerő oklevél  
Vagyok, aki vagyok (Portré Krassó Miklósról) Jávor István 
11. élet Kőszegi Edit 
Hackni  Kresalek Dávid  
Faludy szerelmei  Lázs Sándor 
Út Calarasiba (Egy sikeres vállalkozó arcképe) Zsigmond Dezső 

Schiffer Pál Emlékdíj Három hiányzó oldal Schuster Richárd 

Esélyegyenlőségi díj A süllyedő falu Szirmai Márton 

Operatőri kategória díj megosztva A város ritmusa Tóth Zsolt-
Salamon András 
Imádság Mohi Sándor 

Dokumentumfilm rendezői díj Malaccal teljes Kovács Kristóf 

Kreatív-dokumentumfilm operatőri díj
 (Another Planet) A másik bolygó Máthé Tibor 

Kreatív-dokumentumfilm díj Von Höfler vagyok (Werther variáció) Forgács Péter 

Legjobb dokumentumfilm díj Hosszú utazás Böszörményi Zsuzsa-
Kai Salminen 

JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Aranymikrofon díj Tejút: Beke Tamás 

Arany Olló díj A nyomozó: Kovács Zoltán 
 
Látványtervezői díj Overnight: Hujber Balázs 

Játékfilm produceri díj Nincs kegyelem, A nap utcai fiúk: Szekeres Dénes 

Legjobb eredeti filmzenének járódíj Delta, Lajkó Félix 

Legjobb forgatókönyvírói díj A nyomozó, Gigor Attila 

Legjobb Férfi alakítás A nyomozó, Anger Zsolt 

Legjobb Női alakítás Pánik, Gubik Ágnes 

Különdíj Tejút (Fliegauf Benedek) 

Simó Sándor Emlékdíj Kalandorok, Paczolay Béla 

Moziverzum díj  A nyomozó    

Játékfilm Operatőri díj Fövenyóra, Tejút Pohárnok Gergely 

Legjobb rendezői díj Nincs kegyelem, Ragályi Elemér 

Arany Orsó díj Delta (Munduczó Kornél)

Szólj hozzá!

Címkék: játék film magyar szemle filmszemle falka 39.


A bejegyzés trackback címe:

https://szabadszem.blog.hu/api/trackback/id/tr100328922

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.